Czysta żywność
Trzy powody dla których warto spróbować zdrowej zielonej żywności
Doświadczenie
Nauka
Jakość
Europejski lider trendu Zielonej Żywności
Artykuł naukowy.
WYSOKA ZAWARTOŚĆ WAŻNYCH SUBSTANCJI ODŻYWCZYCH
Jęczmień i Chlorella są przede wszystkim bardzo zdrowymi produktami żywnościowymi. Zawierają dużą ilość substancji, które mają kluczowe znaczenie w okresie ciąży. Warto wspomnieć o wysokiej zawartości kwasu foliowego, który lepiej przyjmować w Zielonej Żywności niż w tabletkach. Duża zawartość żelaza pomaga zapobiegać, często występującej w okresie ciąży, anemii.
Bogactwo dobrze wchłanialnych witamin i minerałów przynosi korzyści kobiecie i dziecku. Warto podkreślić występowanie znacznej ilości witamin: D, K2 i B12, których często brakuje w pożywieniu. Dla rozwoju mózgu dziecka bardzo ważna jest cholina, którą znajdziemy w Jęczmieniu i Chlorelli, a także kwasy tłuszczowe - omega 3 i omega 6, zawarte w aldze. Chlorella nie jest znaczącym źródłem jodu. Możemy go dostarczyć, w razie potrzeby, spożywając inne produkty żywnościowe, na przykład glony morskie.
OGRANICZENIE PRZENIKANIA CHEMIKALIÓW DO CIAŁA DZIECKA – BEZPIECZNA DETOKSYKACJA
W czasie ciąży, niestety w sposób naturalny, dochodzi do przenikania przez łożysko dużej ilości chemikaliów, dotychczas nagromadzonych w ciele matki, do ciała dziecka. W ten sposób dziecko otrzymuje znaczne obciążenie chemiczne, które negatywnie wpływa na jego rozwój fizyczny i psychiczny, zwiększając ryzyko powstania wad rozwojowych i poważnych chorób. Dlatego w ciąży nie są wskazane kuracje detoksykacyjne, które mogłyby nasilić przenikanie chemikaliów. Nie dotyczy to jednak Jęczmienia i Chlorelli. Zielona Żywność zdecydowanie ogranicza przenikanie chemikaliów przez łożysko do organizmu dziecka. Chlorella skutecznie odprowadza nagromadzone chemikalia z organizmu matki razem ze stolcem i w ten sposób ogranicza obciążenie i mamy, i dziecka. Jęczmień pomaga rozłożyć niebezpieczne substancje chemiczne w wątrobie. Najlepiej jest jeść Zieloną Żywność jeszcze przed poczęciem, aby oczyścić organizm kobiety. Jeśli dotychczas kobieta nie jadła Zielonej Żywności, może bezpiecznie zacząć jeść Jęczmień i Chlorellę w dowolnym momencie ciąży. Zmniejszanie przenikania chemikaliów przez łożysko i mleko matki dzięki spożyciu Chlorelli potwierdziły między innymi badania kliniczne przeprowadzone z udziałem 151 kobiet. Przetłumaczony artykuł na ten temat jest zamieszczony w „Zbiorze artykułów naukowych” Green Ways.
ZMNIEJSZENIE RYZYKA WAD ROZWOJOWYCH
Większość ludzi w społeczeństwie zachodnim cierpi na niedobór przeciwutleniaczy, które są ważne dla ochrony komórek i DNA. Z tego powodu nasze komórki szybciej się starzeją, powstaje też więcej uszkodzeń prowadzących do zmian nowotworowych w komórkach. Ponadto niedobór przeciwutleniaczy u płodu zwiększa ryzyko powstania wad rozwojowych. Jęczmień i Chlorella są bogatym źródłem przeciwutleniaczy. W ten sposób znacząco przyczyniają się do rozwoju zdrowia dziecka, zapobiegają wadom rozwojowym i pomagają naprawić już naruszone komórki i uszkodzone DNA.
ZMNIEJSZENIE RYZYKA CZĘSTYCH POWIKŁAŃ CIĄŻOWYCH
Doświadczenia wskazują, że ciało kobiety ciężarnej spożywającej Jęczmień i Chlorellę jest ogólnie w lepszej kondycji. Zielona Żywność przyczynia się do poprawy trawienia, odporności, polepsza nastrój i wytrzymałość psychiczną, pomaga przy zgadze, która jest częsta w ciąży. Oprócz niezliczonych doświadczeń u kobiet w ciąży istnieją też badania naukowe, ukierunkowane na korzyści ze spożywania Chlorelli w ciąży. Wykazano w nich, że spożycie Chlorelli zmniejsza ryzyko wystąpienia anemii, wysokiego ciśnienia tętniczego, obrzęków nóg, białkomoczu i cukrzycy ciążowej.
SZYBSZA REKONWALESCENCJA PO PORODZIE
Ogólnie lepszy stan organizmu poprawia też przebieg porodu i przyspiesza późniejszą rekonwalescencję. Zielona Żywność wspomaga procesy krwiotwórcze, przyspiesza gojenie ewentualnych zranień (można zastosować też do zewnętrznej aplikacji), a dzięki wysokiej zawartości błonnika pomaga przywrócić prawidłową perystaltykę jelit po porodzie. Pomaga kobiecie lepiej poradzić sobie z wahaniami hormonalnymi po porodzie, wspomaga psychikę i poprawia jakość, z reguły sporadycznego, snu.
LEPSZA JAKOŚĆ MLEKA MATKI
Jęczmień i Chlorella wspomagają tworzenie mleka matki. Oprócz ilości wyraźnie poprawiają też jego jakość. Mleko matki spożywającej Jęczmień i Chlorellę jest bardziej wartościowe pod względem odżywczym, zawiera więcej przeciwciał, chroniących dziecko przed infekcjami, a jednocześnie ma w sobie mniej chemikaliów, które w normalnych okolicznościach w dużej ilości przenikają tą drogą do ciała dziecka. Duża zawartość przeciw-utleniaczy, głównie kolorowych karotenoidów, powoduje lekko żółte zabarwienie mleka matki. Jeśli w ciele jest dość przeciwutleniaczy, organizm odkłada je na zapas między innymi w skórze, dlatego skóra dziecka może mieć żółtawy odcień. Nie chodzi o żółtaczkę ani przedawkowanie witaminy A, której Zielona Żywność nie zawiera. Dostarcza do organizmu tylko prekursor witaminy A, konieczny do jej wytwarzania, a ciało następnie wytwarza ją w zależności od potrzeb.
Wszystkie zalecenia dotyczą wyłącznie Chlorelli i Jęczmienia Green Ways. Zdecydowanie przestrzegam przed ryzykiem spożywania Zielonej Żywności innych marek. Zazwyczaj nie jest ona poddawana wystarczającym testom, dlatego nie można jej odpowiedzialnie polecić do stosowania w okresie ciąży i karmienia.
DAWKOWANIE I PORADY PRAKTYCZNE
Ciało kobiety w okresie ciąży i karmienia jest bardziej obciążone, ponieważ, oprócz siebie, kobieta odżywia i detoksykuje także dziecko. Dlatego w praktyce zwiększamy dawkę Jęczmienia i Chlorelli w okresie ciąży karmienia. Standardem jest dawka około 40-60 groszków Chlorelli dziennie i co najmniej 10 g Jęczmienia (2 łyżki dziennie). W razie potrzeby można jeść więcej zielonych produktów. Jeśli kobieta w ciąży dopiero zaczyna spożywać Zieloną Żywność, dawkę zwiększamy stopniowo. W przypadku zmiany smaku możemy zmniejszyć stężenie Jęczmienia, nie jemy Zielonej Żywności na czczo, Chlorellę w tabletkach połykamy i popijamy lub stosujemy Chlorellę w proszku, domieszaną do niegorących dań lub smoothie. Matka karmiąca nie powinna pić Jęczmienia wieczorem, ponieważ może za bardzo uaktywnić także dziecko.